• Dzień kolorowej skarpetki

          • 20.03.2024 r.

            Światowy Dzień Zespołu Downa, zwany Dniem Kolorowej Skarpetki obchodzony jest 21 marca. W naszej szkole kolorowe skarpetki uczniowie założyli już 20 marca. Panie Katarzyna Madej i Justyna Łupina wraz z pomocą uczniów ze starszych klas, przedstawiły społeczności szkolnej prezentację i filmik ukazujący życie osób z Zespołem Downa. Ideą tego działania było zwrócenie uwagi społeczeństwa na te osoby, ich potrzeby i zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Uczniowie naszej szkoły założyli dziś kolorowe skarpetki nie do pary. Jest to wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Na koniec wszyscy wspólnie rozwiązali quiz, w którym sprawdzili swoją wiedzę na  temat dzisiejszego święta.

          • "Czyste powietrze wokół nas" - przedszkolny program profilaktyczny

          • 19.03.2024 r.

            W marcu b.r. dzieci z oddziału przedszkolnego po raz kolejny przystąpiły do programu ,,Czyste powietrze wokół nas’’, który jest jednym z istotnych projektów Narodowego Programu  Zdrowia w zakresie ochrony zdrowia  oraz rozwoju dzieci przed narażeniem na dym tytoniowy. Przeprowadzono w oddziale przedszkolnym cykl 5 zajęć. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach. Proponowane zabawy inspirowały dzieci do działań, których efektem były różnorodne prace plastyczne.  Program realizowany był pod okiem  promotora ds. promocji zdrowia pani Jolanty Batorskiej.

          • Dzień Świętego Patryka

          • 18.03.2024 r.

            W poniedziałek 18 marca uczniowie klasy VI wraz z panią Marzeną Wójcik, nauczycielką języka angielskiego świętowali Dzień Świetego Patryka - patrona Irlandii. Dzień ten jest szczególnie popularnym świętem w Irlandii, ale także obchodzonym w wielu innych krajach, gdzie ludzie celebrują irlandzką kulturę i dziedzictwo. W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień w wyjątkowy sposób, skupiając się na kulinariach, które są integralną częścią tej irlandzkiej tradycji. Na początek, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w prezentacji na temat historii i symboliki tego święta, a następnie przeszliśmy do części kulinarnej, w której każdy mógł się pochwalić przygotowanym przez siebie „zielonym” daniem. Nie zabrakło zielonych muffinek, placuszków, sałatek i ciast symbolizujących trawiasty krajobraz Irlandii. Uczniowie mogli spróbować specjalnych napojów, takich jak zielona lemoniada i sok. Dzięki temu Dzień św. Patryka w naszej szkole był nie tylko okazją do delektowania się wyśmienitymi potrawami, ale także do odkrywania kultury i zwyczajów innych narodów.

          • Na pokazach chemicznych

          • 12.03.2024 r.

            Dnia 12 marca 2024 r. uczniowie klas VII i VIII  naszej szkoły odwiedzili Wydział Chemii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, aby uczestniczyć w pokazach chemicznych. Celem wyjazdu było rozbudzanie zainteresowania chemią, a w szczególności rozwijanie pasji badawczych i naukowych wśród uczniów poprzez wizualizację oraz uczestniczenie w ciekawych a zarazem nietypowych doświadczeniach z dziedziny chemii. Zajęcia prowadzone w formie pokazów,  przy asyście młodzieży, są doskonałym pomysłem na rozwój myślenia naukowego oraz konstruktywnego dociekania założonych teorii, a więc samodzielnego rozumowania i działania. Podczas pokazów przeprowadzone zostały różnego rodzaju doświadczenia, zarówno te proste, z zastosowaniem substancji, które mamy w domu, po najbardziej skomplikowane. Zabawa kolorami, reakcje prowadzące do otrzymania ciekawych substancji,  dźwięków i efektów wizualnych wzbudziły zachwyt wśród młodzieży, która z wielkim zaciekawieniem przypatrywała się przeprowadzanym doświadczeniom. Tego typu zajęcia pomagają w zapamiętaniu, zrozumieniu oraz pogłębieniu wiedzy zdobytej w szkole, a czasem zainteresują młodych ludzi do tego stopnia, że wiążą oni swoją dalszą drogę naukową z kierunkami przyrodniczymi.  Dodatkową atrakcją dla uczniów była wizyta w kinie Cinema City gdzie uczniowie mieli możliwość kształtowania wrażliwości estetycznej poprzez odbiór filmu „Kung Fu Panda 4” oraz rozwijania nawyków kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

          • Dzień Kobiet w naszej szkole

          • 08.03.2024 r.

            Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

            Już od samego rana w naszej szkole było, widać, że nadszedł 8 marca, czyli Dzień Kobiet. Chłopcy wręczali swoim koleżankom, wychowawczyniom, paniom nauczycielkom kwiaty, słodkości oraz drobne upominki.

          • Gminne obchody Dnia Kobiet

          • 07.08.2024 r.

            W dniu 7 marca władze naszej Gminy zorganizowały obchody Dnia Kobiet. Wzięła w nich udział delegacja z naszej szkoły. Uczniowie klasy III i II uczestniczyli w programie artystycznym prezentowanym zgromadzonym paniom. Żywiołowo zatańczyli rock and rolla oraz zainscenizowali wesołą przyśpiewkę „Maryna gotuj pierogi”. Naszym uczniom towarzyszyły mamusie oraz pani Zofia Batorska, która czuwała nad przygotowaniem tego występu. Obecna była też pani dyrektor Jolanta Dzwolak, pani Małgorzata Kolano, pani Justyna Łupina i pani Katarzyna Madej. Było to bardzo przyjemne spotkanie, pełne niespodzianek. Wszystkie panie, nawet te bardzo małe, otrzymały kwiatek i czekoladę, był też tort i coś do picia. Była to niepowtarzalna okazja, by każda z pań poczuła się wyjątkowo.

          • Bieg ku czci Żołnierzy Wyklętych

          • 01.03.2024 r.

            Dzień 1 marca jest ustanowiony jako dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych, tych którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Celem uczczenia tego wydarzenia władze naszej Gminy zorganizowały w tym dniu Bieg ku czci Żołnierzy Wyklętych.  Wzięła w nim udział liczna grupa naszych uczniów wraz z paniami – Elżbietą Rybicką, Justyną Łupina, Katarzyną Madej oraz panią dyrektor Jolantą Dzwolak. Towarzyszyła nam też pani Małgorzata Kolano, która fotografowała nasz udział w tym biegu. Nasi uczniowie wytrwale biegali na wyznaczonej trasie, a potem chętnie posilili się oferowanym poczęstunkiem. Wysiłek fizyczny połączyliśmy z edukacją historyczną.

          • Na pokazach zawodów

          • 28.02.2024 r.

            W dniu 28 lutego 2024 r. uczniowie klasy VIII pod opieką doradcy zawodowego pani Joanny Zdybel-Szczur wybrali się do Biłgoraja do Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących na warsztaty z zakresu preorientacji zawodowej. Chłopcy zapoznali się z zawodem nowoczesny mechanik – z Autocadem za pan brat i pokazy spawalnicze. Natomiast jedyna uczennica naszej klasy VIII Amelia wzięła udział w warsztatach gastronomicznych. Uczniowie mieli okazję poznać pracownie zawodowe i wykonać proste zadania pod okiem nauczycieli i uczniów ZSZiO oraz zobaczyć jak wygląda nauka konkretnego zawodu. Takie zajęcia były z pewnością ciekawym doświadczeniem. Tego dnia nasza grupa odwiedziła jeszcze Biłgorajskie Centrum Kultury, gdzie w kinie obejrzeli film p.t.: "Chłopaki". Film ukazuje życie grupy nastolatków zamkniętych w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Łańcucie. Dostarczył on mocnych emocji i skłonił do refleksji nad ważnymi społecznymi problemami. Cała grupa była zadowolona z wyjazdu.

          • Spotkanie z dzielnicowym

          • 28.02.2024 r.

            W dniu 28 lutego 2024 r. uczniowie klas I – III spotkali się z panem aspirantem Pawłem Obszyńskim, policjantem z Komisariatu Policji w Turobinie, który jest naszym dzielnicowym. Spotkanie dotyczyło przypomnienia zasad bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpiecznego korzystania z Internetu i komunikatorów na portalach społecznościowych, zachowania w szkole, w domu i kontaktach z nieznajomymi. W oparciu o przygotowaną prezentację multimedialna uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe, znaki drogowe oraz mogli wykazać się posiadaną wiedzą. Również mogli zobaczyć kilka przedmiotów będących  podstawowym wyposażeniem policjanta. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało długopis.

          • Książka, którą warto przeczytać!

          • 28.02.2024 r.

            Po raz kolejny pod opieką nauczyciela języka polskiego – Jadwigi Styk odbył się w naszej szkole wewnątrzszkolny konkurs pięknego czytania  fragmentów lektury. W tym roku zwróciliśmy uwagę na wartości poznawcze i wychowawcze książki wielu pokoleń ,,Ania z Zielonego Wzgórza”. Powieść ta uczy nas, że trzeba być sobą i sięgać po swoje marzenia.  Konkurs odbył się 28 lutego 2024 r.,  uczestniczyło w nim 8 uczniów z klasy V i VI. Uczniowie czytali przygotowane przez siebie fragmenty książki ,,Ania z Zielonego Wzgórza".  Trzeba przyznać, że były właściwie dobrane i zaciekawiły innych uczniów. Komisja konkursowa oceniła przygotowanie uczniów do konkursu oraz wyłoniła zwycięzców: I miejsce zajął Karol Bugała z klasy V, II miejsce – Natalka Kryk z klasy VI, III  miejsce – Patrycja Stec z  klasy VI.  Zwycięzcy konkursu otrzymują nagrody książkowe. Na pochwałę zasługują wszyscy uczestnicy, którzy zaangażowali się w przygotowaniu konkursu.

          • Pamiętamy o bezpieczeństwie w Internecie

          • 21.02.2024 r.

            W dniu 21 lutego 2024 r. w ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu nasi uczniowie uczestniczyli w webinariach zorganizowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Były to trzy spotkania według grup wiekowych:  dla klas I – III, IV – VI i VII – VIII. Wszystkie dotyczyły tematu „Ochrona danych i wizerunku w sieci”, jednak przekazywane były w sposób dostosowany do wieku uczniów. Webinary prowadzone były przez ekspertów UKE, na co dzień tworzących i realizujących kampanie kierowane m.in. do dzieci i młodzieży oraz dorosłych, ukierunkowane na zagadnienia związane z szeroko pojętym cyberbezpieczeństwem. Wydarzenie to zorganizowała pani Czesława Bida nauczycielka  informatyki. 

          • Korzystamy z pomocy "Laboratorium przyszłości"

          • 20.02.2024 r.

            W dniu 20 lutego 2024 r. uczniowie klasy VIII rozpracowali działanie stacji lutowniczej, pozyskanej dzięki programowi „Laboratorium przyszłości”. Stacja lutownicza łączy w sobie funkcjonalność dwóch urządzeń (lutownicy hotair na gorące powietrza, a także lutownicy grotowej). Uczniowie uczyli się lutować w bezpieczny sposób. Były to bardzo ciekawe zajęcia.

          • Szkolne Walentynki

          • 15.02.2024 r.

            W dniu 14 lutego obchodziliśmy święto miłości i przyjaźni, czyli Walentynki. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zadbali o to, aby w tym szczególnym dniu wszyscy nasi uczniowie poczuli się wyjątkowo. Każdy został obdarowany słodkim upominkiem wraz z walentynką. Wybrańcy otrzymali za pomocą poczty walentynkowej kartki z wyrazami sympatii od swoich adoratorów. Uczniowie przygotowali walentynki w języku rosyjskim, angielskim oraz polskim. Wyróżniona została Oliwka z klasy I, która napisała wiersz o przyjaźni. Wszyscy spędzili wolny czas między lekcjami w miłej atmosferze.

          • Bal przebierańców

          • 14.02.2023 r.

            W ostatnim dniu tegorocznego karnawału, czyli 13 lutego odbył się w naszej szkole bal przebierańców. Uczniowie z klas młodszych i dzieci przedszkolne byli poprzebierani za różnorodne postacie, starsi uczniowie nie skorzystali z okazji do przebrania się. Mimo tego wspólna zabawa przyniosła wszystkim dużo radości i dostarczyła wielu emocji. 

          • Nasze sukcesy w konkursie pożarniczym

          • 13.02.2024 r.

            W dniu 13 lutego 2024 r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w gminnych eliminacjach Konkursu Wiedzy Pożarniczej odbywających się w Turobinie. Uczestniczyli w nim także uczniowie ze szkół w Turobinie i Czernięcinie. Konkurs odbywał się w dwóch grupach: młodszej i starszej. Grupę młodszą z naszej szkoły reprezentował Piotr Stańczyk z klasy IV. Uzyskał on I miejsce i będzie reprezentował naszą gminę w eliminacjach powiatowych Konkursu Wiedzy Pożarniczej w Biłgoraju. Grupę starszą z naszej szkoły reprezentowali uczniowie: Julian Bogucki z klasy VI, Roksana Bugała, Oliwia Krzysztoń, Zuzanna Stańczyk z klasy V. Oliwia zajęła II miejsce, natomiast Zuzia III miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

          • Trwają ferie, a tu...

          • 31.01.2024 r.

            Dla tych co tęsknią troszkę za szkołą i zaglądają na tę stronę ciekawostka – tak wyglądają korytarze szkolne w czasie ferii, trwa malowanie korytarzy i sali oddziału przedszkolnego. Będzie pięknie.

          • Taneczne przerwy

          • 26.01.2024 r.

            Aktywnie, zdrowo, wesoło - tak uczniowie naszej szkoły spędzali przerwy międzylekcyjne w I semestrze bieżącego roku. Pomysł okazał się doskonały, uczniowie zarówno dziewczynki jak i chłopcy bardzo chętnie angażowali się w przygotowanie układów tanecznych i muzyki, aby na przerwach umilić czas kolegom i koleżankom. Nawet najmłodsi nabierali odwagi, aby wystąpić przed całą społecznością szkolną i zaprezentować swój ulubiony taniec.

          • Zabawa choinkowa 2024

          • 26.01.2024 r.

            W dniu 25 stycznia 2024 r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Znany nam już D.J. oprócz przebojów muzycznych serwował efekty świetlne i dymne, także było naprawdę karnawałowo. Najważnieszym gościem wieczoru był święty Mikołąj, który przyniósł prezenty dla wszystkich dzieci mniejszych i większych, ale przed otrzymaniem prezentu trzeba się było wykazać sprawnością umysłową lub fizyczną. Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie fajnej zabawy. 

          • Na meczu piłki siatkowej

          • 24.01.2024 r.

            W dniu 23 stycznia 2024 r. chętni uczniowie naszej szkoły  wraz z panią Małgorzatą Kolano oraz kolegami ze Szkoły Podstawowej z Turobina i Szkoły Podstawowej z Czernięcina kibicowali na meczu piłki siatkowej w Lublinie drużynom: Bogdanka LUK Lublin  - Cuprum Lubin . Pomimo późnej pory chętnych i emocji nie brakowało. Tym bardziej że zawodnicy rozegrali 5 setów. Wynik meczu pomyślnie zakończył się dla drużyny z Lublina 3:2.