• Trwają ferie, a tu...

• 31.01.2024 r.

Dla tych co tęsknią troszkę za szkołą i zaglądają na tę stronę ciekawostka – tak wyglądają korytarze szkolne w czasie ferii, trwa malowanie korytarzy i sali oddziału przedszkolnego. Będzie pięknie.

• Taneczne przerwy

• 26.01.2024 r.

Aktywnie, zdrowo, wesoło - tak uczniowie naszej szkoły spędzali przerwy międzylekcyjne w I semestrze bieżącego roku. Pomysł okazał się doskonały, uczniowie zarówno dziewczynki jak i chłopcy bardzo chętnie angażowali się w przygotowanie układów tanecznych i muzyki, aby na przerwach umilić czas kolegom i koleżankom. Nawet najmłodsi nabierali odwagi, aby wystąpić przed całą społecznością szkolną i zaprezentować swój ulubiony taniec.

• Zabawa choinkowa 2024

• 26.01.2024 r.

W dniu 25 stycznia 2024 r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Znany nam już D.J. oprócz przebojów muzycznych serwował efekty świetlne i dymne, także było naprawdę karnawałowo. Najważnieszym gościem wieczoru był święty Mikołąj, który przyniósł prezenty dla wszystkich dzieci mniejszych i większych, ale przed otrzymaniem prezentu trzeba się było wykazać sprawnością umysłową lub fizyczną. Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie fajnej zabawy.

• Na meczu piłki siatkowej

• 24.01.2024 r.

W dniu 23 stycznia 2024 r. chętni uczniowie naszej szkoły  wraz z panią Małgorzatą Kolano oraz kolegami ze Szkoły Podstawowej z Turobina i Szkoły Podstawowej z Czernięcina kibicowali na meczu piłki siatkowej w Lublinie drużynom: Bogdanka LUK Lublin  - Cuprum Lubin . Pomimo późnej pory chętnych i emocji nie brakowało. Tym bardziej że zawodnicy rozegrali 5 setów. Wynik meczu pomyślnie zakończył się dla drużyny z Lublina 3:2.

• Uczciliśmy święto Babci i Dziadka

• 22.01.2024 r.

W dniu 22 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość mająca na celu uczcić wyjątkowe święto przypadające w styczniu – Dzień Babci i Dzień Dziadka.  Na wstępie pani dyrektor przywitała wszystkich przybyłych gości. Dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas I – III  przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny. Były to przede wszystkim tańce, ale też wierszyki i piosenki. Babcie i dziadkowie nagradzali swoje pociechy gromkimi brawami. Po występach wnuczęta obdarowały ich własnoręcznie wykonanymi laurkami. Wszyscy częstowali się ciastem  przygotowanym przez rodziców. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze.

• Z kopyta kulig rwie!

• 17.01.2024 r.

Skrzypiący śnieg, piękne krajobrazy, lekki mróz szczypiący w policzki, a przede wszystkim dla wielu uczniów niecodziennym przeżyciem był kulig zorganizowany 17 stycznia w miejscowości Kolonia Branewka. Zaprzęgi konne i sanie były  dla dzieci z klas I-IV   niecodzienną atrakcją, zwłaszcza, że nie są one  dostępne przez cały rok. Dużą ciekawość u dzieci wzbudziły konie, które obecnie są rzadko spotykane nawet na wsi. Pod czujnym okiem naszych gospodarzy dzieci mogły pogłaskać i usiąść na koniu i otrzymać odpowiedzi na wiele pytań. Przerwą w kuligu było ognisko w lesie. Wszyscy mogli się przy nim ogrzać i upiec kiełbaski. Dzieci wróciły bardzo zadowolone i z pewnością ten dzień zapadnie na długo w pamięci.

• Niebieski poniedziałek - co to takiego?

• 15.01.2024 r.

Od kilku lat trzeci poniedziałek stycznia określa się jako Blue Monday i mówi się, że to najsmutniejszy, a nawet najbardziej depresyjny dzień roku. Czy aby na pewno!? Nasza społeczność szkolna udowodniła, że trzeci poniedziałek stycznia nie musi być smutny. Pomimo tego, że na dworze było zimno, wietrznie i śnieżnie, ten dzień był wyjątkowo udany. Uczniowie ubrali się w kolorowe, zabawne kostiumy i wprowadzali wszystkich w radosny nastrój. A jak się prezentowali? Zobaczcie sami!

• Dzień potraw międzynarodowych

• 09.01.2024 r.

W dniu 8 stycznia w ramach zajęć z języka angielskiego o tematyce kulinarnej uczniowie klasy VI mieli okazję przygotować potrawy z różnych krajów europejskich. Każdy zajmował się jednym daniem pochodzącym z wybranego kraju, dzięki temu wszyscy mogli spróbować różnych smaków i dowiedzieć się o ich kulinarnym znaczeniu. Uczniowie przygotowali również krótkie prezentacje multimedialne przedstawiające ciekawostki kulinarne z poszczególnych krajów, dzięki temu mieli okazję dowiedzieć się więcej o tradycjach, kulturze innych państw a także wzbogacić swoje słownictwo związane z tym tematem

• Jasełka w kaplicy w Hucie

• 08.01.2024 r.

W dniu 7 stycznia przedstawiliśmy jasełka w kaplicy w Hucie Turobińskiej. Tu też nasi mali artyści wykazali się dobrą grą aktorską i umiejętnościami muzycznymi. Pomimo bardzo mroźnej aury wszyscy będący na mszy zostali dłużej, by obejrzeć występ naszych uczniów. Podziękowania złożył nam ksiądz Krzysztof Adamowski, proboszcz parafii turobińskiej.

• Jasełka w kościele w Gilowie

• 08.01.2024 r.

W dniu 6 stycznia nasi uczniowie zaprezentowali tegoroczne przedstawienie jasełkowe w kościele w Gilowie. Oczywiście było trochę tremy, ale chcieliśmy pokazać talenty naszych uczniów również naszej społeczności lokalnej. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli to widowisko. Ksiądz proboszcz Wiesław Klimek podziękował nam za uświetnienie uroczystości Objawienia Pańskiego.