• Na pokazach zawodów

• 28.02.2024 r.

W dniu 28 lutego 2024 r. uczniowie klasy VIII pod opieką doradcy zawodowego pani Joanny Zdybel-Szczur wybrali się do Biłgoraja do Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących na warsztaty z zakresu preorientacji zawodowej. Chłopcy zapoznali się z zawodem nowoczesny mechanik – z Autocadem za pan brat i pokazy spawalnicze. Natomiast jedyna uczennica naszej klasy VIII Amelia wzięła udział w warsztatach gastronomicznych. Uczniowie mieli okazję poznać pracownie zawodowe i wykonać proste zadania pod okiem nauczycieli i uczniów ZSZiO oraz zobaczyć jak wygląda nauka konkretnego zawodu. Takie zajęcia były z pewnością ciekawym doświadczeniem. Tego dnia nasza grupa odwiedziła jeszcze Biłgorajskie Centrum Kultury, gdzie w kinie obejrzeli film p.t.: "Chłopaki". Film ukazuje życie grupy nastolatków zamkniętych w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Łańcucie. Dostarczył on mocnych emocji i skłonił do refleksji nad ważnymi społecznymi problemami. Cała grupa była zadowolona z wyjazdu.

• Spotkanie z dzielnicowym

• 28.02.2024 r.

W dniu 28 lutego 2024 r. uczniowie klas I – III spotkali się z panem aspirantem Pawłem Obszyńskim, policjantem z Komisariatu Policji w Turobinie, który jest naszym dzielnicowym. Spotkanie dotyczyło przypomnienia zasad bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpiecznego korzystania z Internetu i komunikatorów na portalach społecznościowych, zachowania w szkole, w domu i kontaktach z nieznajomymi. W oparciu o przygotowaną prezentację multimedialna uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe, znaki drogowe oraz mogli wykazać się posiadaną wiedzą. Również mogli zobaczyć kilka przedmiotów będących  podstawowym wyposażeniem policjanta. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało długopis.

• Książka, którą warto przeczytać!

• 28.02.2024 r.

Po raz kolejny pod opieką nauczyciela języka polskiego – Jadwigi Styk odbył się w naszej szkole wewnątrzszkolny konkurs pięknego czytania  fragmentów lektury. W tym roku zwróciliśmy uwagę na wartości poznawcze i wychowawcze książki wielu pokoleń ,,Ania z Zielonego Wzgórza”. Powieść ta uczy nas, że trzeba być sobą i sięgać po swoje marzenia.  Konkurs odbył się 28 lutego 2024 r.,  uczestniczyło w nim 8 uczniów z klasy V i VI. Uczniowie czytali przygotowane przez siebie fragmenty książki ,,Ania z Zielonego Wzgórza".  Trzeba przyznać, że były właściwie dobrane i zaciekawiły innych uczniów. Komisja konkursowa oceniła przygotowanie uczniów do konkursu oraz wyłoniła zwycięzców: I miejsce zajął Karol Bugała z klasy V, II miejsce – Natalka Kryk z klasy VI, III  miejsce – Patrycja Stec z  klasy VI.  Zwycięzcy konkursu otrzymują nagrody książkowe. Na pochwałę zasługują wszyscy uczestnicy, którzy zaangażowali się w przygotowaniu konkursu.

• Pamiętamy o bezpieczeństwie w Internecie

• 21.02.2024 r.

W dniu 21 lutego 2024 r. w ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu nasi uczniowie uczestniczyli w webinariach zorganizowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Były to trzy spotkania według grup wiekowych:  dla klas I – III, IV – VI i VII – VIII. Wszystkie dotyczyły tematu „Ochrona danych i wizerunku w sieci”, jednak przekazywane były w sposób dostosowany do wieku uczniów. Webinary prowadzone były przez ekspertów UKE, na co dzień tworzących i realizujących kampanie kierowane m.in. do dzieci i młodzieży oraz dorosłych, ukierunkowane na zagadnienia związane z szeroko pojętym cyberbezpieczeństwem. Wydarzenie to zorganizowała pani Czesława Bida nauczycielka  informatyki.

• Korzystamy z pomocy "Laboratorium przyszłości"

• 20.02.2024 r.

W dniu 20 lutego 2024 r. uczniowie klasy VIII rozpracowali działanie stacji lutowniczej, pozyskanej dzięki programowi „Laboratorium przyszłości”. Stacja lutownicza łączy w sobie funkcjonalność dwóch urządzeń (lutownicy hotair na gorące powietrza, a także lutownicy grotowej). Uczniowie uczyli się lutować w bezpieczny sposób. Były to bardzo ciekawe zajęcia.

• Szkolne Walentynki

• 15.02.2024 r.

W dniu 14 lutego obchodziliśmy święto miłości i przyjaźni, czyli Walentynki. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zadbali o to, aby w tym szczególnym dniu wszyscy nasi uczniowie poczuli się wyjątkowo. Każdy został obdarowany słodkim upominkiem wraz z walentynką. Wybrańcy otrzymali za pomocą poczty walentynkowej kartki z wyrazami sympatii od swoich adoratorów. Uczniowie przygotowali walentynki w języku rosyjskim, angielskim oraz polskim. Wyróżniona została Oliwka z klasy I, która napisała wiersz o przyjaźni. Wszyscy spędzili wolny czas między lekcjami w miłej atmosferze.

• Bal przebierańców

• 14.02.2023 r.

W ostatnim dniu tegorocznego karnawału, czyli 13 lutego odbył się w naszej szkole bal przebierańców. Uczniowie z klas młodszych i dzieci przedszkolne byli poprzebierani za różnorodne postacie, starsi uczniowie nie skorzystali z okazji do przebrania się. Mimo tego wspólna zabawa przyniosła wszystkim dużo radości i dostarczyła wielu emocji.

• Nasze sukcesy w konkursie pożarniczym

• 13.02.2024 r.

W dniu 13 lutego 2024 r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w gminnych eliminacjach Konkursu Wiedzy Pożarniczej odbywających się w Turobinie. Uczestniczyli w nim także uczniowie ze szkół w Turobinie i Czernięcinie. Konkurs odbywał się w dwóch grupach: młodszej i starszej. Grupę młodszą z naszej szkoły reprezentował Piotr Stańczyk z klasy IV. Uzyskał on I miejsce i będzie reprezentował naszą gminę w eliminacjach powiatowych Konkursu Wiedzy Pożarniczej w Biłgoraju. Grupę starszą z naszej szkoły reprezentowali uczniowie: Julian Bogucki z klasy VI, Roksana Bugała, Oliwia Krzysztoń, Zuzanna Stańczyk z klasy V. Oliwia zajęła II miejsce, natomiast Zuzia III miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.