30.09.2024 r.
W dniu 30 września świętowaliśmy Dzień Chlopaka. Dziewczęta z każdej klasy przygotowały ciekawe upominki dla swoich kolegów, a Samorząd Uczniowski zorganizował z tej okazji dyskotekę.
30.09.2024 r.
W dniu 30 września świętowaliśmy Dzień Chlopaka. Dziewczęta z każdej klasy przygotowały ciekawe upominki dla swoich kolegów, a Samorząd Uczniowski zorganizował z tej okazji dyskotekę.
26.09.2024
26 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Idea tego dnia polega na promowaniu różnorodności językowej oraz kulturowej, a także na uświadamianiu znaczenia nauki języków w zglobalizowanym świecie. To święto ma na celu zachęcić uczniów do odkrywania nowych języków, rozwijania umiejętności komunikacyjnych oraz zrozumienia innych kultur. Uczniowie naszej szkoły przygotowali z tej okazji plakat z symbolami Rosji, do którego poszczególne klasy mogły odczytywać kody QR z informacjami dotyczącymi poszczególnych rysunków, oglądali prezentację o kulturze Wielkiej Brytanii, smakowali pysznych naleśników (samodzielnie smażonych przez uczennicę klasy 6) czy pili angielską herbatę. Jednym z najciekawszych punktów programu była rozmowa z dziewczynką uczącą się w Kanadzie Alexandrą Szumski, która opowiedziała o różnicach w tamtejszym systemie edukacji. Mogliśmy dowiedzieć się, jak wygląda szkolne życie na innym kontynencie, co wzbogaciło naszą wiedzę i rozwinęło szerszą perspektywę na świat. Mamy nadzieję, że to zmotywuje naszych uczniów do nauki języków obcych. Wydarzenie to przygotowała pani Jolanta Kłyza.
25.09.2024 r.
W dniu 24 września uczniowie z klas IV - VIII naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami gościli w Teatrze Andersena w Lublinie. Mieli przyjemność obejrzeć jedną z najpiękniejszych i najbardziej znanych opowieści dla dzieci i młodzieży ,,Księga dżungli”. Sztuka zarówno śmieszyła i wzruszała naszych uczniów oraz dostarczyła licznych emocji. Miłym i oczekiwanym przez uczniów punktem wycieczki były samodzielne zakupy w Plazie. Wypoczęci i pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów.
24.09.2024 r.
W dniu 23 września 2024 r., aby tradycji stało się zadość, uczniowie klasy siódmej i ósmej wraz z panią: Ewą Polską i Justyną Łupina jak co roku uczestniczyli w pokazach fizycznych. To już 64 odsłona Pokazów z Fizyki organizowanych przez Instytut Fizyki, Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Stowarzyszenie Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe. Zajęcia te promują oraz popularyzują nauki ścisłe, są doskonałą okazją, aby zobaczyć zarówno klasyczne, jak i trudne do odtworzenia w warunkach szkolnych doświadczenia, zdobyć, uzupełnić lub powtórzyć swoją wiedzę z fizyki.
Program tegorocznych pokazów obejmuje cztery tematy:
FIZYKA DRUKU 3D – dr hab. Bożena Zgardzińska, dr Marek Gorgol
FIZYKA LUDZKIEGO CIAŁA – dr Andrzej Droździel, Piotr Mendel
PROMIENIOTWÓRCZOŚĆ – dr hab. Zbigniew Surowiec, mgr Wojciech Kowalski
MECHANIKA – dr hab. Marcin Turek, dr Artur Wójtowicz
Młodzież z dużym zainteresowaniem obserwowała prezentowane doświadczenia jak również w nich uczestniczyła. Drugim punktem naszego wyjazdu było Kino Cinema City w Plazie gdzie uczniowie uczestniczyli w wideo lekcji ukazującej zagrożenia czyhające na nich w Internecie jak również sposoby zabezpieczenia się przed nimi. Nie samą nauką człowiek żyje, dlatego też młodzież obejrzała film „W głowie się nie mieści”, przy którym dobrze się bawiła. Produkcja ukazywała problemy jakim ulegają nastolatkowie oraz emocje jakie nimi rządzą. Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do domu bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.
Organizator wyjazdu: Ewa Polska
23.09.2024 r.
W dniu 22 września 2024 r. na placu szkolnym odbyła się wielka uroczystość. Ochotnicza Straż Pożarna z Gródek obchodziła 100-lecie swojego istnienia. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w przebieg tej uroczystości. W części oficjalnej delegacja naszej szkoły, czyli pani dyrektor wraz z uczniami złożyła wiązankę kwiatów przy tablicy pamiątkowej. Potem uczniowie przestawili humorystyczną inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Pali się!", którą przygotowali pod opieką pań - Zofii Batorskiej i Jadwigi Styk. W tym dniu było dużo atrakcji, więc każdy wyszukał coś dla siebie. Naszym strażakom zyczymy jak najmniej interwencji, a jeśli już się zdarzą, żeby były skuteczne i bezpieczne.
15.09.2024 r.
W dniu 15 września odbył się w Turobinie już po raz ósmy Festiwal Piosenki Patriotycznej, który cieszy się dość dużą popularnością i przyciąga solistów i grupy muzyczne z odległych stron. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IV Gabrysia Łupina, która zaśpiewała piosenkę „Czerwone maki na Monte Cassino”. Gabrysia na scenie nie była sama, towarzyszył jej dziadek pan Krzysztof Łupina, który akompaniował jej na gitarze. Cieszymy się, że ten rodzinny występ został doceniony i Gabrysia otrzymała wyróżnienie. A tu zamieszczamy fragment występu https://youtu.be/KxL1oQl7EsI
13.09.2024 r.
Dzień Kropki jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, a przede wszystkim dobrej zabawy. W tym roku uczniowie naszej szkoły również postanowili przyłączyć się do jego obchodów. Tego dnia obowiązywały ubrania w kropki. Podczas apelu zorganizowanego przez SU, dzieci wysłuchały historii Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Następnie uczniowie dostali karteczki w kształcie kropek, na których wypisali swoje talenty. Wspaniałe pomysły ich prac możemy podziwiać na gazetce szkolnej. A my wiemy, że każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć w siebie :)
10.09.2024 r.
Lekturą tegorocznej 13. odsłony Narodowego Czytania ogłoszono dramat Juliusza Słowackiego pt. „Kordian”. We wtorek 10 września uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w tej akcji wspólnego czytania. Zebrani w holu zostali zapoznani z biografią Juliusza Słowackiego i genezą powstania utworu. Juliusz Słowacki napisał Kordiana podczas pobytu w Szwajcarii. Utwór po raz pierwszy ukazał się drukiem w 1834 roku w Paryżu i należy do najważniejszych dokonań literackich poety. Autor ukazał w nim obraz epoki i romantyczną wizję losów pokolenia polskich konspiratorów. Główny temat odnosi się jednak wprost do powstania listopadowego, m.in. poprzez analizę przyczyn i skutków klęski wolnościowego zrywu. Następnie przedstawiono fragmenty lektury, które czytały: pani dyrektor, panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Malinowe Gosposie”, nauczycielka języka polskiego i bibliotekarka szkolna. Narodowe Czytanie jest działaniem, które na stałe weszło w nasz szkolny kalendarz imprez i ma szczególny wymiar dla poziomu czytelnictwa, a promowanie go jest naszym nadrzędnym celem. Organizatorem szkolnej akcji była, jak co roku bibliotekarka pani Elżbieta Rybicka.
W dniu 2 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny według ustalonych w naszej szkole zwyczajów. O godz. 8.00 rozpoczęła się msza św. w kościele w Gilowie. Odprawił ją proboszcz parafii ks. Wiesław Klimek, a nasi uczniowie aktywnie włączyli się w modlitwę wiernych. O godz. 9.00 rozpoczęło się spotkanie społeczności szkolnej, na które przybył pan Piotr Maciąg – zastępca burmistrza Turobina. Pani dyrektor Jolanta Dzwolak powitała uczniów, ich rodziców i zapoznała z organizacją nowego roku. Pan Burmistrz złożył wszystkim – uczniom, nauczycielom, rodzicom życzenia pomyślności w nowym roku szkolnym. Dla uczniów przywiózł długopisy z logo naszej gminy. No i rok szkolny rozpoczęty!
Powered by aSc EduPage