• Dzień Chłopaka 2023

• 29.09.2023 r.

Dzień Chłopaka obchodzimy 30 września, a ponieważ w tym roku to sobota, więc dziewczęta i Samorząd Uczniowski postarali się o uczczenie tego święta już w piątek. Tradycyjnie chłopcy otrzymali upominki od koleżanek z klasy, natomiast SU przygotował specjalne medale, które w tym dniu mogli nosić chłopcy. W następnym tygodniu Samorząd zaprasza na dyskotekę z tej okazji.

• Laptopy dla czwartoklasistów

• 26.09.2023 r.

W dniu 26 września 2023 r. nasi czwartoklasiści  otrzymali laptopy w ramach „Programu Laptop dla ucznia”. Program ten ma wymiar edukacyjny i społeczny. Służy wyrównywaniu szans edukacyjnych. Dzieci mogą korzystać z tego sprzętu w szkole i w domu,  Laptopy będą własnością rodziców uczniów, ich przekazanie nastąpiło na podstawie umowy zawartej przez szkołę z rodzicami uczniów. Mamy nadzieję, że otrzymany sprzęt jest sprawny i wytrzymały, nasi uczniowie właściwie go wykorzystają.

• Sprzątanie świata 2023

• 15.09.2023 r.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Jak w poprzednich latach, tak i w tym roku przyłączyliśmy się do akcji "Sprzątanie świata". Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi".

• ​​​​15.09.2023 r​​​​

W dniu 15 września obchodziliśmy w naszej szkole International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera  H. Reynoldsa, pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Dzień Kropki to święto kreatywności i rozwijania własnego potencjału, bo przecież każdy z nas ma talent, tylko nie każdy potrafi go od razu dostrzec! Aby uczcić ten dzień uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły założyli ubrania w kropki.

• Narodowe czytanie 2023

• 11.09.2023 r

Dnia 11 września 2023 r.  nasza społeczność  szkolna wzięła udział w dwunastej edycji akcji ,, Narodowe Czytanie”, której ideą  jest promocja czytelnictwa i  propagowanie literatury narodowej poprzez publiczne odczytanie fragmentów  dzieł. Podczas tegorocznej odsłony akcji ,,Narodowego  Czytania” uczniowie wysłuchali  listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji oraz zapoznali się z życiorysem Elizy Orzeszkowej  i tematyką utworu  ,,Nad Niemnem ”. Następnie  chętni uczniowie z klas IV-VIII wraz z dyrektorem szkoły i nauczycielami czytali  fragmenty utworu ,, Nad Niemnem”, największego dzieła Elizy Orzeszkowej.   Narodowe Czytanie  jest działaniem, które na  stałe weszło w nasz szkolny kalendarz imprez i ma szczególny wymiar dla poziomu czytelnictwa, a promowanie go jest naszym nadrzędnym celem.  Organizatorem szkolnej akcji była, jak co roku bibliotekarka pani Elżbieta Rybicka. Bardzo waznym sprzetem, który wspomógł nas w tym wydarzeniu była kolumna mobilna z mikrofonem pozyskana z programu "Laboratoria przyszłości".

• Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2023/2024

• 04.09.2023 r.

Rok szkolny 2023/2024 wyjątkowo nie rozpoczął się 1 września, tak jak to jest zazwyczaj. Uroczyste rozpoczęcie nastąpiło w dniu 4 września według stałego już planu – o godzinie 8.00 uczestniczyliśmy we mszy św. w kościele w Gilowie, którą odprawił ją ksiądz proboszcz przy aktywnym uczestnictwie naszych uczniów. Następnie cala społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor podała informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego oraz przekazała życzenia od władz oświatowych.  Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.