• Spotkanie opłatkowe 2023

• 22.12.2023 r.

W dniu 22 grudnia 2023 r. nasza społeczność szkolna zebrała się  na tradycyjnym opłatku. Gościem honorowym był pan Piotr Maciąg, zastępca wójta. Uczniowie z klasy III i IV wspierani przez dwóch drugoklasistów przedstawili jasełka, podczas których nasi uczniowie ujawnili liczne talenty – Marcelina z klasy III grała kolędy na wiolonczeli, Gabrysia, także z klasy III pięknie zaśpiewała solo kolędę. Wszyscy bardzo pięknie odegrali swoje role, nie przeszkodziła im nagła awaria mikrofonu. Po wysłuchaniu fragmentu Ewangelii głos zabrał pan wicewójt. W imieniu władz samorządowych złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne. Pani dyrektor podziękowała uczniom i pani Henryce Miksza za przygotowanie jasełek i dekoracji oraz również złożyła życzenia świąteczne. Potem dzieliliśmy się opłatkiem. Na zakończenie spotkania pani Czesława Bida i pani Elżbieta Rybicka podsumowały organizowane konkursy i nagrodziły laureatów.

• Świąteczne czytanie w przedszkolu

• 21.12.2023 r.

• Ozdoby świąteczne

• 20.12.2023 r.

Różnorodne ozdoby świąteczne nasi uczniowie tworzą na lekcjach plastyki i techniki, przedstawiamy kilka przykładów -  świecące bombki w klasie 6, wspólnotowa choinka w klasie I, szopki i ozdobne pierniczki. Czujemy świąteczny nastrój. Jedynie pogoda płata figle i na dworze  jest wiosenno-jesiennie.

• Konkurs na stroik świąteczny

• ​​​​​​​​​​​​​​​​​19.12.2023 r.

Tradycyjnie co roku pani Czesława Bida ogłasza konkurs na pomysłowe dekoracje świąteczne. W tym roku chętni uczniowie wykonywali stroik bożonarodzniowy. Do konkursu zgłoszono 12 prac. Wszystkie piękne i pomysłowe, także komisja rozstrzygająca wyniki konkursu nieźle się napociła zanim ustaliła kolejność miejsc. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni. Dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie.

• Miód - zdrowa słodycz

• 15.12.2023 r.

W piątek 15 grudnia 2023 r. w naszej szkole było bardzo słodko.  Obchodziliśmy  Dzień Miodu. Z tej okazji uczniowie uczestniczyli w krótkiej prelekcji, w ramach której poznali rodzaje, a także wartości odżywcze i właściwości lecznicze miodu. Na zakończenie każdy uczeń i nauczyciel mógł spróbować jak  smakuje miód. Ten słodki dzień zorganizowała pani Jolanta Batorska.

• Odwiedziny świętego Mikołaja

• 06.12.2023 r.

6 grudnia to jeden z najweselszych dni w szkole, zwłaszcza, że prawie wszyscy poubierali się w tym dniu w czerwone stroje. Od samego rana wyglądaliśmy szczególnego gościa, a żeby umilić sobie czas oczekiwania uczniowie korzystali z fotobudki, na przerwach słuchali świątecznych melodii i wymyślali do nich układy taneczne. Samorząd Uczniowski zadbał o to, by ci noszący takie mikołajkowe czapeczki nie byli dziś pytani oraz zorganizował kiermasz miodowych pierniczków. Nastrój był prawdziwie świąteczny. No i doczekaliśmy się wizyty świętego Mikołaja, który przybył w towarzystwie pana wójta i jego zastępcy oraz dwóch elfów. Szczególnie wśród najmłodszych dzieci radość była tak wielka, że na prośbę Mikołaja o wierszyk wszystkich „zamurowało”. Sytuację uratowała Zosia – nasz najmłodszy 3-letni przedszkolak, która głośno wyrecytowała krótki wierszyk. I tak zaczął się najprzyjemniejszy moment obdarowywania prezentami dzieci, także panie nauczycielki otrzymały czekolady. Dzisiejszy dzień był wyjątkowy, pełen radości, życzliwości i uśmiechu, a spotkanie z Mikołajem zapewne na długo pozostanie w pamięci dzieci. Dziękujemy władzom gminy za zaproszenie świętego Mikołaja do naszej szkoły.

• Uczniowie na strzelnicy

• 06.12.2023 r.v

W dniu 6 grudnia 2023 r. uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w szkoleniu strzeleckim, które odbyło się w Zespole Szkół w Turobinie. Zajęcia podzielone były na trzy stanowiska i prowadzone pod opieką instruktorów. Na pierwszym była strzelnica laserowa, na której odbywała się nauka prawidłowej postawy strzeleckiej, reagowanie na właściwe komendy oraz nauka strzelania do tarczy. Pomimo początkowych trudności wszyscy wykonali zadanie i celnie trafili do tarczy. Na drugim stanowisku było strzelanie do kilku celów, tutaj też bardzo ważna była postawa, poruszanie się z bronią, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Trzecim punktem było udzielanie pierwszej pomocy z udziałem ratownika medycznego. Były to bardzo ciekawe zajęcia i możliwość zdobycia nowych umiejętności zarówno z zakresu posługiwania się bronią oraz umiejętności udzielania  pomocy w wypadkach zagrażających życiu.

• Konkurs recytatorski "Jestem Polakiem"

• 04.12.2023 r.

W dniu 1 grudnia 2023 r.  w naszej bibliotece odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: „Jestem Polakiem”” zorganizowany przez panią Elżbietę Rybicką - nauczyciela bibliotekarza przy współpracy wychowawców klas I-III. W konkursie wzięło udział 10 uczestników, którzy  z dumą recytowali  wzruszające wiersze o tematyce patriotycznej. Ocenie podlegały: stopień opanowania  tekstu wiersza, tempo recytacji, poprawność językowa i ogólny wyraz artystyczny.  Po wyjątkowych wystąpieniach uczniów członkowie jury, w skład, którego weszły: pani Elżbieta Rybicka, pani Jolanta Batorska  i pani Zofia Batorska  - wyłoniło  trzech zwycięzców, którym przyznano nagrody książkowe. Wyróżnieni uczniowie to: Oliwia Satowska z klasy I, Tymon Stec z klasy II i Gabriela Łupina z klasy III. Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.