• 30.01.2023 r.

Na dodatkowych lekcjach z informatyki odbywają się zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu, który otrzymaliśmy w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. W klasie VIII i VII odbyły się zajęcia z robotyki i programowania z wykorzystaniem zestawów LOFI. Przy pomocy drewnianych części, elektronicznych modułów i przyjaznego oprogramowania uczniowie samodzielnie konstruują swoją pierwszą elektroniczną machinę. Takie zajęcia z podstaw elektroniki są doskonałym polem do nauki podstaw mechaniki, fizyki, elektroniki i myślenia projektowego. Wszystko to opiera się na naturalnej ludzkiej pasji do konstruowania różnych pojazdów, budowli i wynalazków. Nasi uczniowie bardzo polubili takie zajęcia i z dużym zaangażowaniem konstruują, oczekując efektu końcowego.

• Co robić w ferie zimowe?

• 20.01.2023 r.

Gdy rozpoczęliśmy tegoroczne ferie zimowe trudno było się dopatrzeć, że w przyrodzie króluje zima, przez kilka dni padał deszcz. Aż tu nagle w czwartek pogoda się zmieniła, zaczął padać śnieg i obecnie mamy w naszej okolicy dość dużą pokrywę śniegu. Jest więc okazja robić to co powinno robić się w zimie, a więc ulepić bałwana, jeździć na sankach lub nartach. Po prostu korzystać z uroków zimy, bo nie wiemy jak długo utrzyma się ta zimowa aura.

• Jasełka w kościele w Gilowie

• 15.01.2023 r.

W dniu 15 stycznia 2023 r. nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie jasełkowe w kościele w Gilowie. Tym razem też musieliśmy organizować „zastępstwa” za nieobecnych uczniów, gdyż niektórzy jeszcze nie wyzdrowieli, a niektórzy rozchorowali się na nowo. Uczniowie, którzy byli obecni postarali się, by wszystko poszło bez zakłóceń. I tak było, po zakończonym występie otrzymaliśmy gromkie brawa. Tak jak podczas poprzednich występów naszym uczniom towarzyszyły pani Henryka Miksza i pani dyrektor Jolanta Dzwolak.

• Podsumowanie konkursu w oddziale przedszkolnym

• 10.01.2023 r.

W grudniu, kiedy za oknem panowała prawdziwa śnieżna zima,  w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pt. "Zimowy krajobraz". Wzięło w nim udział 12 przedszkolaków. Obecnie w styczniu, konkurs został rozstrzygnięty, a laureaci nagrodzeni. Komisja oceniająca zdecydowała się wyróżnić prace, które odznaczały się samodzielnością i pomysłowością oraz umiejętnością łączenia ze sobą różnych technik i ciekawym ujęciem tematu. Wyróżnieni zostali: z grupy  6-latków – Lena Jamroży, Agata Kot, Szymon Stańczyk, Julita Hajdara. Z grupy 4-latków – Wiktoria Zdybel, Filip Lisik. Wyróżnione dzieci otrzymały nagrody niespodzianki, pozostałe dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały nagrody pocieszenia. Prace konkursowe zostały zaprezentowane na gazetce w przedszkolu.

• Dzień ćwiczeń śródlekcyjnych

• 09.01.2023 r.

Potrzeba ruchu, jest naturalną, bardzo silną potrzebą uczniów.  Nasza szkoła, chcąc promować aktywność fizyczną i zdrowy styl życia wśród zorganizowała w dniu 9 stycznia 2023r. ,, Dzień ćwiczeń śródlekcyjnych”. Ich celem jest stworzenie dzieciom warunków dla optymalnej pracy umysłowej,  przywrócenie koncentracji uwagi, rozluźnienie oraz wspieranie rozwoju ruchowego dzieci. Przerwy podczas nauki sprawiają, że uczeń nie czuje znużenia pracą umysłową i jest mniej zmęczony. Wpływają one także na właściwa postawę ciała. Na korytarzu szkolnym  została wykonana gazetka informacyjna. Były tam przykładowe zestawy ćwiczeń dla poszczególnych grup wiekowych. W tym dniu każdy nauczyciel przeprowadzał ze swoimi uczniami krótką 2-3 minutową gimnastykę mięśni i umysłu. Zaangażowanie ćwiczących było duże, a i radość nie mniejsza, co widać po uśmiechniętych buziach.

• Jasełka w kościele w Turobinie

• 08.01.2023 r.

W dniu 8 stycznia 2023 r. nasi uczniowie zaprezentowali jasełka w kościele w Turobinie. Wraz z towarzyszącymi im panią Henryką Miksza i panią dyrektor Jolantą Dzwolak musieli się znowu zmierzyć z brakiem niektórych „aktorów”. Po przydzieleniu podwójnych ról występ odbył się bez zakłóceń. Nasi uczniowie zebrali gromkie brawa i wiele pochwał słownych kierowanych bezpośrednio do pani dyrektor. Były też cukierki od księży. Dziękujemy rodzicom za przywiezienie dzieci do kościoła w Turobinie.

• Jasełka w kaplicy w Hucie

• 06.01.2023 r.

Po udanym występie z okazji Święta Niepodległości otrzymaliśmy od księży z parafii Turobin zaproszenie do zaprezentowania jasełek w kościele w Turobinie. Nie mogliśmy jednak pominąć naszych bliższych kościołów w Gilowie i kaplicy w Hucie. W dniu 6 stycznia 2023 r. nasi uczniowie wystąpili w kaplicy Hucie, było to trudne wyzwanie, bo niektórzy się rozchorowali i musieliśmy robić „zastępstwa”. No, ale udało się, otrzymaliśmy gromkie brawa i dużo cukierków od księdza Mirosława. Naszym artystom towarzyszyła pani Henryka Miksza, pani Elżbieta Rybicka i pani dyrektor Jolanta Dzwolak oraz całe grono rodziców, dzięki którym nasi artyści dotarli do kaplicy.